
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 30 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 3 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 8.2 mA |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 8.2 mA |
| Isolation Voltage | 560 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1952
Distributors
pcbx
Unit Price$3.86686
Ext.Price$3.86686
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.86686 | $3.86686 |
| 10 | $2.96767 | $29.67670 |
| 25 | $2.74280 | $68.57000 |
| 50 | $2.61633 | $130.81650 |
| 100 | $2.49570 | $249.57000 |
| 300 | $2.41044 | $723.13200 |
| 500 | $2.32810 | $1164.05000 |
| 1000 | $2.24855 | $2248.55000 |
